Σάββατο 7 Μαΐου 2011

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ...26η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΑΞΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ....ΟΙ ΚΕΡΑΥΝΟΙ ΤΟΥ ΑΓ. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΙΤΟΠΟΛΗΣ

Την άνοδο τους στην Α1 Κατηγορία πανηγυρίζουν ο Κεραυνός Μιτόπολης και ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου που μαζί με τον εδώ και πολλές αγωνιστικές πρωταθλητή Μίλωνα κατέκτησαν δίκαια τα πρωταθλήματα στους ομίλους τους.
Στον α' όμιλο, η ομάδα της Μιτόπολης δεν θα μπορούσε....να χάσει από το Βουπράσιο και με την νίκη της με 3-1 έδωσε το εναύσμα για τα μεγάλα πανηγύρια στο χωριό της ομάδας. Ένα πρωτάθλημα που κατακτά με τον πλέον δίκαιο τρόπο αφού σε όλο τον β' γύρο απέδειξε ότι ήταν η καλύτερη ομάδα κερδίζοντας τα ντέρμπυ και σημαντικούς αγώνες. Την κατηγορία ''αποχαιρετούν'' Βασιλικό και Διαγόρας 2010.
Στον β' όμιλο, ο Μίλων είναι πρωταθλητής και οι ομάδες που υποβιβάζονται είναι ο Ηρακλής Πατρών και η Γαλήνη.
Στον γ' όμιλο, ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου είδε τα όνειρα του να γίνονται πραγματικότητα και κατέκτησε μια κατηγορία που για πολλά χρόνια τον ''στιγμάτιζε''. Μια δικαίωση για τους ανθρώπους της ομάδας που έκαναν ηχηρές μεταγραφές και στο τέλος χαμογέλασαν όπως το άξιζαν. Υποβιβάζονται στην Γ' Κατηγορία το Σκεπαστό και οι Δάφνες Αιγιαλείας.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα στα παιχνίδια της τελευταίας αγωνιστικής της Β' Κατηγορίας ήταν τα εξής :